Jūs lankotės archyvinėje TikraiBe.lt svetainės versijoje. Prekių įsigijimas joje negalimas.
Kviečiame apsilankyti naujojoje TikraiBe.lt svetainėje

Alergija kiaušiniams

Kiaušiniai yra vartojami kepti, virti ar net žali bei kaip populiarūs pamėgtų maisto produktų ingredientai.

Alergija kiaušiniams, ypač jų baltymams, yra viena iš dažniausių vaikiškame amžiuje pasireiškiančių alergijų. Nors daugiau nei pusė kiaušiniams alergiškų vaikų ją išauga iki 3–5 metų amžiaus, deja, kartais alergija išlieka ir vyresniame amžiuje.

Alerginės reakcijos gali būti įvairios ir ekstremalios — nuo išbėrimų iki skrandžio veiklos sutrikimų. Anafilaksinė reakcija, kai atsiranda raumenų skausmai, tinimai, kvėpavimo sutrikimai bei krenta kraujo spaudimas, pasitaiko tik retais atvejais.

Alergiją kiaušiniams sukelia jų baltyme esantys proteinai. Nors dažniausiai sutinkama alergija yra kiaušinio baltymui, tačiau pasitaiko atvejų, kai alergizuoja ir kiaušinio trynio proteinai.

ĮDOMU

Dalis proteinų suyra termiškai apdorojant kiaušinį, tačiau ne visi. Taigi vieni žmonės gali būti alergiški žaliam, virtam ar keptam kiaušiniui, o kiti be jokios rizikos gali vartoti juos gerai termiškai apdorotus.
Kartais dėl alergijos kiaušiniams pastebima alerginė reakcija paukštienai ar paukščių plunksnoms.

SVARBU PRISIMINTI

  • Kartais netgi nereikia suvartoti kiaušinio, pakanka tiesioginio kontakto su oda (net ruošiant maistą), kad būtų sukelta alerginė reakcija.
  • Jei esate ar manote esąs alergiškas kiaušiniams, būtinai pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju ar alergologu, dermatologu.
  • Kompanijos „Orgran“ VISI pristatomi produktai yra pagaminti be kiaušinių. Todėl dėl alergijos baltymui visus produktus gali vartoti ir tie, kurie alergiški kiaušiniams. 

Puikus sprendimas kiaušiniams alergiškiems žmonėms — produktas „No egg“ — natūralaus kiaušinio pakaitalas. Jis be kiaušinių priedų, cholesterolio, vienas pakelis gali pakeisti 66 natūralius vištų kiaušinius. Dėl sumažinto riebalų kiekio šis pakaitalas puikiai tinka pyragaičiams, sausainiams, blynams ruošti bei daugeliui kitų patiekalų, kurių gaminimui reikalingi kiaušiniai.

Norėdami įsigyti kiaušinio pakaitalų spauskite čia.