Jūs lankotės archyvinėje TikraiBe.lt svetainės versijoje. Prekių įsigijimas joje negalimas.
Kviečiame apsilankyti naujojoje TikraiBe.lt svetainėje

Alergija lateksui

Kas yra lateksas?

Natūralus kaučiuko lateksas yra kilęs iš atogrąžų kaučiukinių medžių skysčio. Šis skystis yra perdirbamas į daugelį guminių gaminių, naudojamų namuose ir darbe:

   • Balionus
   • Indų plovimo pirštines
   • Gumytes į drabužius
   • Guminius žaislus
   • Čiulptukus ir kūdikių buteliukų soskes
   • Gumines juostas
   • Lipnias juostas ir elastinius bintus
   • Sauskelnes ir higieninius įklotus
   • Prezervatyvus

    Be to, latekso yra daugelyje medicinos ir odontologijos reikmenų sudėtyse,  tokiuose kaip vienkartinės pirštinės, kraujospūdžio matavimo aparatų detalės, šlapimo kateteriai, koferdamai (lateksiniai užklotai protezuojant dantis) ir medžiagos, naudojamos užpildyti šaknų kanalus. Latekso taip pat yra įrangoje, skirtoje  gaivinimui.

Kas yra alergija lateksui?

Kai kuriems žmonėms baltymai, esantys gumoje, gali sukelti alerginę reakciją. Ši reakcija gali varijuoti nuo paprasčiausio čiaudulio iki anafilaksinio šoko, kuriam ištikus, nedelsiant turi būti suteikta skubi pagalba.

Plona, tampri latekso guma, esanti pirštinėse, prezervatyvuose ir balionuose turi nemažą šio baltymo kiekį. Jis sukelia daugiau alerginių reakcijų nei produktai, pagaminti iš tvirtesnio latekso gumos (pvz., tokios kaip gaminant padangas). Kai kurios lateksinės pirštinės yra padengtos kukurūzų krakmolo milteliais, tokiu atveju latekso baltymų dalelės gali laikytis prie krakmolo ir patekti į orą, kai pirštinės yra nuimamos. Alergiškiems lateksui žmonėms reikėtų vengti tų patalpų, kuriose pirštinės yra dažniausiai uždedamos ir nuimamos, nes ore gali būti likusių daug latekso dalelių (pvz.: operacinė, odontologijos kabinetas).

Lateksinis (kaučiukinis) ar silikoninis čiulptukas alergiškui vaikui. Kas geriau?

Jei Jūsų šeimoje polinkio į alergiją nėra, rinkitės natūralaus kaučiuko čiulptukus (pav. dešinėje), kurie yra minkštesni ir panašesni į natūralią moters krūtinę (žindomiems krūtimi rinkitės apvalius, pieno mišiniu maitinamus - ortodontinius čiulptukus (su nupjautu galiuku). Tačiau, jei Jūsų mažylis alergiškas, alergijos lateksui profilaktikai TikraiBe.lt rekomenduoja silikonius čiulptukus (pav. kairėje).

Silikoninis čiulptukas

Lateksinis čiulptukas