Jūs lankotės archyvinėje TikraiBe.lt svetainės versijoje. Prekių įsigijimas joje negalimas.
Kviečiame apsilankyti naujojoje TikraiBe.lt svetainėje

Alergija riešutams

ŽEMĖS RIEŠUTAI Nors riešutai iš tiesų yra ankštinis augalas, jie — vienas iš dažniausių maisto alergenų, galinčių sukelti rimtas alergines reakcijas ir anafilaksinį šoką. Alergijai pasireikšti užtenka ir labai mažo kiekio alergeno, todėl ant daugelio konditerijos gaminių etikečių rašoma, kad jų sudėtyje „gali būti žemės riešutų pėdsakų“. Tai gali būti pavojinga labai jautriems žmonėms.

Alergija žemės riešutams dažniausiai išlieka visą gyvenimą. Žemės riešutams alergiški žmonės taip pat gali būti jautrūs sojų pupelėms, pupoms, žirniams, lubinams bei kitiems ankštiniams augalams dėl jų sudėtyje esančių bendrų alergenų.

KITI RIEŠUTAI Alergijas gali sukelti graikiniai, lazdyno, bertoletijos, pekano, makadamijų, kedro, anakardžių riešutai, migdolai bei kaštainiai. Tačiau šios alergijos dažniausiai nebūna stiprios ir tik retais atvejais sukelia anafilaksiją. Vienas asmuo gali būti alergiškas kelioms skirtingoms riešutų rūšims. Tada reikėtų ypač atsargiai vartoti riešutų aliejų. Prieš riešutų ar iš jų pagamintų patiekalų vartojimą būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju.

Keletas įdomesnių straipsnių apie riešutų alergijas

Žemės riešutų miltai gali palengvinti alergiją žemės riešutams(t. y. arachis)

2009–04–24

Kasdienis labai mažas žemės riešutų miltų kiekio vartojimas gali alergiškiems arachiui vaikams paskatinti šių riešutų toleravimą. Tačiau pastarąjį faktą nustatę mokslininkai akcentuoja, jog negalima bandyti savarankiškai gydyti alergiją. Būtina patobulinti miltų dozavimo metodiką, nors tyrimo rezultatai ir yra daug žadantys.

Šio D. Britanijoje atlikto tyrimo imtis buvo labai maža — dalyvavo tik keturi žemės riešutams alergiški 9–13 m. amžiaus vaikai. Jiems buvo atlikti alergenų mėginiai ir nustatytas maksimalus galimas suvartoti žemės riešutų kiekis (nesukeliantis ūminės alerginės reakcijos). Nė vienas iš keturių tiriamųjų negalėjo suvartoti NET 1 riešuto be anafilaksijos pasireiškimo. Kiekvienas vaikas turėjo kasdien 6 savaites suvartoti po 5 mg žemės riešutų miltų, sumaišytų su jogurtu. Arachiso miltų dozė pamažu buvo didinama. Tyrimo pabaigoje visi vaikai be alergijos požymių pasireiškimo galėjo suvalgyti NET po 10 riešutų. Šis žemės riešutų toleravimas, anot tyrėjų, nėra amžinas, todėl, norėdami tai išlaikyti, vaikai turės kasdien suvalgyti atitinkamą dozę žemės riešutų miltų.

Panašus tyrimas jau buvo atliktas JAV ir jame dalyvavo dvidešimt žemės riešutams alergiškų vaikų.

Šaltinis: www.webmed.com