Jūs lankotės archyvinėje TikraiBe.lt svetainės versijoje. Prekių įsigijimas joje negalimas.
Kviečiame apsilankyti naujojoje TikraiBe.lt svetainėje

Ikonų gidas

Apsipirkimo patogumui, pritaikius specifinę dietą, siūlome išbandyti Tikraibe.lt ikonų sistemą. Ji produktus išrūšiuos pagal:

  • svarbius ingredientus arba
  • gyvensenos, vartojimo reikalavimus.

Šia ikonų sistema raginame vartotojus naudotis kaip trumpa paieška ieškant saugaus maisto.

Prašome skaityti gamintojo pateikiamą papildomą informaciją, nes ingredientai arba produkto gamybos aplinka gamintojo nuožiūra gali keistis.

Tikraibe.lt produktų filtravimo sistema sudaryta iš dviejų ikonų grupių, padėsiančių apsiperkant. Tai:

  • „Pagaminta Be“
  • „Spec. dietos“.

Kiekviena grupę sudaranti ikona plačiau apibūdinta žemiau.

Ikonos „Pagaminta Be”

Ikonos žymėjimas reiškia, kad produktas bus pagamintas BE pavaizduoto greta ingrediento.

Pvz., jei produkto aprašymo puslapyje matote „žemės riešutų“ ikoną alergijos informaciniame lange, vadinasi, žemės riešutų, kaip ingrediento, produkto sudėtyje nėra.

Atkreipkite dėmesį, jog ingrediento pėdsakų gali būti randama produkte, jei jie buvo naudoti prieš tai tiekėjo gamybinėje įrangoje (nors pateikta ikona „Be žemės riešutų“).

Pasitikslinti informaciją galite langelyje „Papildoma gamintojo informacija“, kurią rasite prie kiekvieno produkto aprašymo.

Žemiau išvardintos 13 ikonų. Joms atstovaujantys gamintojai teigia, jog gamino produktą, kurio sudėtyje nėra:

Be kviečių-kviečių (kietieji arba kietagrūdžiai kviečiai, įprasti rytų Europos zonoje augantys minkštagrūdžiai kviečiai, spelta, manų kruopos, einkorn kviečiai, emmer, kamut kviečiai ir kvietrugiai) arba bet kokių ingredientų, sudėtyje turinčių kviečių kilmės produktų ;
Be kiaušinio-kiaušinio, jo kaip ingrediento ar bet kokios pastarojo sudedamosios dalies;
Be pieno-pieno, iš pieno išgautų išvestinių formų (gyvūninės kilmės, tai pat ir kazeino, išrūgų, laktozės) arba pastarųjų kaip ingrediento;
Be gliuteno-gliuteno arba glitimo (kviečių, rugių, miežių, begliuteninių avižų) produktų;
Be mielių-mielių arba jų kaip ingrediento;
Be sezamo-sezamų arba jų kaip ingrediento;
Be sojos-sojos (lecitino, aliejaus) arba jos kaip sudedamojo ingrediento;
Be žemės riešutų-žemės riešutų (žemės riešutų aliejaus), gaminių iš jų arba kaip produkto sudėties ingrediento;
Be kitų riešutų-kitų riešutų — migdolų (angl. almond), buko riešutų (angl. beech nut), bertoletijų (angl. brazil nut), anakardžio riešutų (angl. cashew), kaštainių (angl. chestnut/chinquapin), kokosų (angl.coconut), kariokarų (angl. butter nut), didžiųjų lazdyno riešutų (angl. filbert/hazelnut), ginkmedžio riešutų (angl. ginko nut), karijų (angl. hickory nut/pecan), ličių (angl. lichee nut), makadamijų (angl. macadamia nut), kedro riešutų (angl. pine nut), kanarių (angl. pili nut), pistacijų (angl. pistachio), graikinių riešutų (angl. Walnut). Taip pat kaip ingrediento bet kurio iš išvardintų riešutų*;
Be žuvies-žuvies arba jos kaip ingrediento, gaminių iš žuvies;
Be jūros gėrybių-jūros gėrybių arba jų kaip ingrediento, iš jūros gėrybių išgautų gaminių;

* Kai kurie gamintojai kokoso neįvardina kaip riešuto. Todėl, vartodami kokosą gamyboje, gamintojai gali nurodyti gamybines linijas kaip neužterštas „riešutais“. Neturėdami informacijos apie gamintojo gamybos ypatumus, stengiamės prie produkto aprašymo pateikti informaciją, pvz.: „sudėtyje yra kokoso riešutų“.   

Ikonos "Spec. dietos"

Kai kurie atstovaujami gamintojai deklaruoja turintys košerinio ar „begliuteninio“ maisto GFCO (angl. Gluten–Free Certification Organization) gamybos statusą atitinkančius sertifikatus. Remdamiesi sąžiningos prekybos etika tikime, jog pateikti gamintojo ir ant pakuotės žymimi sertifikatų simboliai yra teisėti. Bet kuriuo atveju galite pasitikrinti šią informaciją, nes TIK sertifikuotiems gamintojams yra duotas leidimas naudoti sertifikavimo simbolius ant produkto pakuotės.

Kiti simboliai, kurie apibūdina produktą kaip „draugiški/tinka diabetikams“ ir „100% natūralus“, nėra griežtai reglamentuoti gamintojų šalyse.

Tikraibe.lt tikslas — naudojantis šiomis ikonomis pateikti kuo racionalesnį metodą ieškant produktų, atitinkančių „draugiški diabetikams“ ar „100% natūralus“. Palengvindami Jūsų poreikius tenkinantį apsisprendimą, prie visų šiame puslapyje esančių produktų pateiksime pilną sudėties ir energinių verčių informaciją.

Nuoširdžiai prašome prieš pasirinkto produkto vartojimą atidžiai pasitikrinti jo sudėtį ir energinių verčių informaciją, kad, gamintojui pakoregavus sudėtį, būtų išvengta sveikatos problemų.

Simboliai, apibūdinantys specifinį dietos reikalavimą:

Be cukraus-Be cukraus
Be druskos-Be druskos
Be fruktozes-Be fruktozes
Be riebalų-Be riebalų
Be sulfitų-Be sulfitų
Be cholesterolio-Be cholesterolio
Be kazeino-Be kazeino
Draugiškas / tinka diabetikams-Draugiškas / tinka diabetikams
PKU-PKU - Mažo baltymingumo / mažai fenilalanino turintys maisto produktai, tinkami fenilketonurija sergantiems žmonėms
Veganams-Veganams
Košerinis maistas-Košerinis maistas

Produktai taip pat gali būti atrinkti pagal šiuos Jūsų keliamus reikalavimus:

Ekologiškas-Ekologiškas
Sąžininga prekyba-Sąžininga prekyba
Sertifikuota begliuteninė gamyba (GFCO)-Sertifikuota begliuteninė gamyba (GFCO)
100% natūralus-100% natūralus
Be GMO-Be GMO

Gaminiai yra reglamentuoti produkto kilmės šalyje šių organizacijų:

  • FDA (US Food and Drug Association)
  • EFSA (European Face Safety Authority)
  • European Health Ministry Approval
  • FSANZ (Food Standards Australia New Zealand’s)

 

Šiais kokybės ženklais pažymėti produktai, tiekiami gamintojų, atitinka šių organizacijų reikalavimus. 

Gamintojo informacija

Šalia ikonų pateikiama informaciją apie produkto gamybinę aplinką.

Žinodami, kaip svarbu yra alergiškiems žmonėms užtikrinti saugumą, siekiame gauti informaciją iš gamintojo, kokie iš pagrindinių 13 alergenų buvo naudoti gamybinėje įrangoje, gamybos linijoje, cechuose.

Jei gamintojas pažymi, jog produktas yra pagamintas saugioje, be alergenų aplinkoje, būtinai tai pažymime. Tai pateikta prie produkto aprašymo skiltyje „Papildoma gamintojo informacija“. Pvz., jei gamintojas nurodė, jog produktus gamina „Be žemės riešutų“ gamybinėje aplinkoje, svetainėje pažymime: „Pagaminta saugioje žemės riešutų gamybinėje aplinkoje“.

Kai kuriais atvejais gali būti nurodyta informacija, kad produktas gamintas įranga, galinčia turėti sojos arba pieno produktų likučių. Pastaba: yra galimybė sąlyčio  su kitais alergenais ar jų likučių. Kai kurie gamintojai, deja, tik informuoja apie TOP 8, tad gali būti net sezamų ar sulfitų liekanų.

Įvertindama tai, Tikraibe.lt komanda pateikia TIK dedikuotą paties gamintojo informaciją.