Jūs lankotės archyvinėje TikraiBe.lt svetainės versijoje. Prekių įsigijimas joje negalimas.
Kviečiame apsilankyti naujojoje TikraiBe.lt svetainėje

Maistas ar skrandžio kamšalas?

Natūrali mityba pakaitinių rūšių grūdais

Iš visų grūdinių augalų kviečiai yra labiausiai paplitusi kultūra. Galima teigti, kad Vakarų visuomenėje kviečiai, viena ar kita forma, yra vartojami kiekvienam dienos valgiui, 365 dienas per metus. Kviečiai ir jų sudėtinės dalys dažnai naudojami daugelio produktų tūriui padidinti, pradedant nuo gėrimų, miltelinių maisto produktų, ledų, tešlų, užtepų, prieskonių ir baigiant vitaminų tabletėmis bei daugeliu kitų produktų.

Senesniais laikais žmonės maistui vartojo daug kitų rūšių grūdų ir ankštinių, jų mityba buvo subalansuota, tuo tarpu šiandien mes per daug lepinamės vienu maistinių medžiagų šaltiniu – kviečiais. Kviečiai paprastai būna labai apdoroti, o iš jų gaminami maisto produktai dažnai papildomi gyvūninės kilmės riebalais, pridėtiniais dirbtiniais dažikliais, aromatinėmis medžiagomis ir konservantais.

Bet kokio vieno maisto produkto vartojimas dideliais kiekiais gali turėti tam tikrą poveikį, todėl, ar nebūtų logiška manyti, kad ir per didelis kviečių vartojimas gali sukelti žalą arba būti susijęs su daugeliu šiandienos visuomenę kamuojančių sveikatos sutrikimų? Tereikia susimąstyti apie mūsų visuomenėje dažnėjančias alergijas kviečiams, celiakiją, cukrinį diabetą ir įsijautrinimą įvairiems alergenams, kad suprastume, jog mūsų vartojamame maiste gali trūkti maistinių medžiagų ir, kas dar svarbiau, toks maistas gali visiškai neatitikti mūsų biologinių poreikių.

Nevirškinimas dažnai gali sukelti pilnumo jausmą, dujų kaupimąsi, pykinimą, rėmenį, vidurių užkietėjimą, galvos skausmą ir kitus simptomus. Daug žmonių patiria šiuos simptomus (lengva arba sunkia forma), bet tik nedaugelis žino, kad jų priežastis gali būti susijusi su maistu.


Kaip gali padėti „TikraiBe.lt“ produktai?

TikraiBe.lt siūlo didžiulį maisto produktų, kurie yra įvairūs, maistingi, skanūs ir praktiški, asortimentą. Jie pagaminti, laikantis principo „arčiau gamtos“, todėl skiriasi nuo kitų parduotuvių lentynose randamų maisto produktų, kurių pardavimą labiau skatina gudri rinkodara ir nenatūralių kvapiųjų ir skoninių medžiagų naudojimas, o ne tikroji maistinė vertė.

Didėjant natūralių, sveikų maisto produktų poreikiui, TikraiBe.lt siūlo produktus, kurie gali padėti žmonėms pakeisti kasdienės mitybos įpročius. Šie produktai naudingi visiems vartotojams, be to, tai maistiniu požiūriu puiki alternatyva žmonėms, sergantiems celiakija, ir tiems, kuriems būtina speciali mityba.

Daugelis maisto produktų, skirtų žmonėms, sergantiems celiakija, pavyzdžiui, įvairūs mišiniai ir ruošiniai, yra pagaminti krakmolo pagrindu, todėl jų maistinė vertė mažesnė, nedaug maistinių skaidulų. Gaminant iš tokių ruošinių, paprastai reikia pridėti kiaušinių, cukraus ar riebalų. Tai būtų priimtina, jei šie maisto produktai būtų vartojami nedažnai, tačiau daugeliui tenka rinktis šiuos pakaitalus kasdieniam maistui. Nors ir išsprendžia vieną mitybos problemą, nuolat vartojami, šie maistiniu požiūriu menkaverčiai produktai gali sukurti kitų problemų.

Skirtingų grupių maisto produktai, pavyzdžiui, dribsniai, daržovės ir ankštiniai, turi ypatingų, tik jiems būdingų maistinių savybių, kurias subalansavo pati gamta. Todėl dažniausiai, renkantis įvairių grupių maisto produktus, gaunama daugiau maistinių medžiagų. 

Maistiniu požiūriu geras pasirinkimas yra:

Orgran kelių grūdų žiedeliai su bolivinėmis balandomis – tobulas pasirinkimas maistingiems pusryčiams ir puikiai dienos pradžiai; 
Orgran daržovių ir ryžių makaronai – lengvai virškinamas natūralus energijos šaltinis ir visos gerosios ryžių ir daržovių savybės;
Orgran grikių makaronai ir grikių blynų mišinys iš rūgtinių augalų grupei priskiriamų grikių, kurių baltymai yra vieni vertingiausių biologinių augalinės kilmės baltymų.

Visapusis „TikraiBe.lt“ produktų asortimentas sudaro galimybę rinktis įvairią mitybą, užtikrinant didelę maistinių medžiagų įvairovę, net nenaudojant kviečių produktų. Norėtumėte peržiūrėti asortimentą be kviečių? Pažymėkite ikoną "Pagaminta Be kviečių" Specialiųjų dietų filtravimo lentelėje ir spauskite "Ieškoti".