Jūs lankotės archyvinėje TikraiBe.lt svetainės versijoje. Prekių įsigijimas joje negalimas.
Kviečiame apsilankyti naujojoje TikraiBe.lt svetainėje

Rankų darbo želė pyragaičiai (be pieno, be kiaušinių, be glitimo)

Jums reikės:

60g minkšto augalinės kilmės sviesto (pvz.: Palmių Ghee)
½ puodelio cukraus pudros
1 vnt. išplakto kiaušinio arba paruošto kiaušinio pakaitalo*
1 puodelis begliuteninių miltų su kildinimo medžiagomis
2/3 puodelio pieno
85 g. apelsinų arba vyšnių žėlė miltelių
1 puodelis verdančio vandens
1 puodelis šalto vandens
3 puodeliai kokoso drožlių
½ puodelio tepamo šokolado

Įkaitikite orkaitę iki 180°C. Naudodami plakiklį, išplakite sviestą su cukrui iki purios šviesios masės. Į masę plakdami po truputį supilkite išplaktą kiaušinį arba paruoštą kiaušinio paklaitalą. Viską gerai ir atsargiai išmaišykite. Naudodami didelį metalinį šaukštą, atsargiai įmaišykite pusę miltų ir pusę pieno. Išmaišius,  atsargiai sumaišykite likusius miltus ir pieną.
Šaukštu sudėkite pyragaičių tešlą į formeles ir kepkite apie 15 – 20 minučių. Kol įdūrus mediniu iešmeliu į pyragaičio centrą ištrauksite jį švarų. Iškepusius pyragaičius palikite atvėsti.
Žėlė miltelius suberkite į karštą vandenį ir maišykite kol žėlė milteliai ištirps. Supilkite šaltą vandenį. Palikite žėlė atvėsti (apie 1 val).
Kokoso drožles supilkite į platų indą. Kiekvieną pyragaitį perpjaukite horizontaliai per pusę, kaip sumuštinio bandelę. Pyragaičių vidines puses ištepkite 1 arbatiniu šauklelių tepamu šokoladu. Sulipdykite pyragaitį. Visą pyragaitį panardingite, naudodami nedidelį kiaurasamtį, į paruoštą ir atvėsintą želė (neleiskite pyragaičiui permirkti) poto visą pyragaitį išvoliokite kokoso drožlėse. Taip visus paruoštus pyragaičius sudėkite ant padėklo. Įdėkite į šaldytuvą 30 min, kad pyragaičiai sustingtų.

*nevartojantiems kiaušinių šiam receptui pakeitimui naudokite: atskirame dubenyje iki standžių putų išplakite 1 a.š. Orgran kiaušinio pakaitalo su 2 šaukštais vandens. Supilkite prie likusių recepto ingredientų.
Receptas tinka veganams.

Pagaminsite be:

Draugiškas: